przemysł

Widok na fabrykę przemysłową

Co to jest przemysł? Jakie są gałęzie przemysłu?

  • by

Przemysł paliwowo – energetyczny Przemysł elektromaszynowy Przemysł chemiczny Przemysł mineralny Przemysł lekki 1…. Do branży przemysłu mineralnego zaliczamy: przemysł materiałów budowlanych, czyli kamieniarstwo, przemysł cementowy, przemysł wapienniczy, przemysł gipsowy…Sprawdź inne:

Wieża szybowa kopalni

Największe katastrofy górnicze w Polsce

  • by

Był on także głównym surowcem wydobywczym za czasów PRL i choć dziś powoli zaczynają być zamykane kolejne kopalnie, to wciąż stanowi ono istotną część przemysłu….Sprawdź inne:

czym-jest-gospodarka-sektory-gospodarki

Co to jest gospodarka? Jakie sektory obejmuje gospodarka?

  • by

drugi – przemysł przetwórczy i budownictwo, a trzeci – szeroko rozumiane usługi, w tym handel czy transport…. Zazwyczaj wyróżnia się trzy podstawowe, takie jak rolnictwo, przemysł i usługi. Każdy z nich jest niezwykle ważny i znacząco wpływa na funkcjonowanie państwa….Sprawdź inne:

zastosowanie węgla kamiennego

Zastosowanie węgla kamiennego i brunatnego.

  • by

To kopalina wykorzystywana w przemyśle chemicznym, znajduje się w składzie materiałów jak ciekły azot, ksenon, amoniak…. Głównym przeznaczeniem węgla brunatnego jest przemysł, w niektórych regionach służy ogrzewaniu domów jako opał, jest tanim źródłem energii….Sprawdź inne: