Sprowadzanie aut z Niemiec, USA, Japonii czy Dubaju, skąd Polacy „ściągają” auta i dlaczego?

Sprowadzane samochody luksusowe

Gdzie po Audi? Skąd tanio ściągnąć Astona Martina? Przedstawiamy kilka miejsc, z których Polacy najczęściej sprowadzają samochody. Dlaczego opłaca się importować auta z krajów takich jak Niemcy czy Japonia? I dlaczego stało się to, tak popularne?

Auta z USA

W ostatnich latach coraz popularniejsze jest sprowadzanie aut z USA. Amerykański rynek jest odległy, co przekłada się na bardziej uczciwe wycenianie używanych samochodów. Bywa, że ten sam model kupimy tam za dużo mniejsze pieniądze, niż na rynku europejskim. Ponadto auta z USA to bardzo często pojazdy powypadkowe, lecz zaledwie kilkuletnie i zadbane. Amerykanie nawet po niewielkiej stłuczce wolą kupić nowe auto niż je naprawiać. Dlatego samochody z USA to najczęściej zakupione po korzystnej cenie, a następnie odrestaurowane pojazdy. Ze Stanów często ściągane są też oldtimery oraz samochody luksusowe, np. Aston Martin.

Rynek amerykański jest unikatowy, znajdziemy tam wiele bogato wyposażonych i ciekawych modeli, których nie kupimy u naszych sąsiadów. Trzeba jednak pamiętać, że sprowadzanie luksusowych aut to zadanie dla specjalistów (przeczytaj, dlaczego na: https://richtermotors.com/posrednictwo-w-sprzedazy-samochodow-luksusowych/). Auta z USA często wymagają przeróbek, ponieważ nie są przystosowane do jazdy po europejskich drogach. Na przykład zwykle nie posiadają wymaganych u nas tylnych lamp przeciwmgielnych. Samo sprowadzenie pojazdu zza oceanu wiąże się też z licznymi formalnościami, z którymi samodzielnie moglibyśmy sobie nie poradzić.

Samochody luksusowe

Auta z Japonii

Coraz częściej ściągane są również auta z Japonii, które w przeciwieństwie do tych amerykańskich przystosowane są do jazdy po naszym kontynencie. Na dodatek, samochody z Kraju Kwitnącej Wiśni charakteryzują się dobrym stanem technicznym. Japończycy znacznie częściej jeżdżą metrem (przegląd w tym kraju jest długi i kosztowny, a drogi wciąż zakorkowane), dlatego korzystają z samochodu głównie w weekendy. Ponadto Japończycy to prawdziwi gadżeciarze. Dlatego pojazdy sprowadzane z tego kraju posiadają na przykład systemy audio dostosowujące dźwięk do liczby osób w pojeździe oraz zajmowanych przez nie miejsc. Niektóre auta z Japonii posiadają też specjalne, ultradźwiękowe wibratory, które strząsają krople deszczu z bocznych lusterek.

Sprowadzanie aut z Niemiec

Nadal popularne jest też ściąganie aut z zachodniej granicy. Głównie ze względu na wciąż aktualne przekonanie o niezawodności i solidności niemieckich samochodów. Cenimy również wysoki standard tych pojazdów. Na dodatek do granicy niemieckiej mamy na tyle blisko, że często decydujemy się sprowadzić samochód do Polski na własną rękę. Choć nie zawsze jest to najkorzystniejszym rozwiązaniem…

Niemcy co kilka lat zmieniają samochód na nowy, spowodowane jest to głównie rozwiniętym systemem Umweltzone (jest to strefa ekologiczna, do której prawo wjazdu mają tylko pojazdy spełniające określone normy emisji spalin), a także tym, że ze względu na przepisy, Niemcom zwyczajnie nie opłaca się jeździć starszymi samochodami. Korzystają na tym Polacy, którzy bardzo często sprowadzają z tego rynku volkswageny, audi czy mercedesy.

Samochody z Dubaju

A dlaczego ściągamy auta z Dubaju? Bo kupimy tam najnowsze modele z maksymalnym wyposażeniem; tanie, luksusowe samochody, których w takiej cenie nie znajdziemy nigdzie indziej (np. Bugatti, Ferrari, czy Lamborghini).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *