Jaki olej silnikowy jest najlepszy do Twojego samochodu?

licznik samochodowy

Każdy, kto posiada samochód wie, że kluczem do tego by nie zawiódł nas on na drodze, jest odpowiednia pielęgnacja auta. Regularne przeglądy techniczne, kontrolowanie stanu ogumienia, czy też uzupełnianie poziomu oleju silnikowego, mają tutaj olbrzymie znaczenie. Niektóre zaniedbania mogą bowiem doprowadzić do uszkodzenia samochodu, czy też wręcz wypadku. Warto więc dbać o swoje cztery kółka tak, by nie zawiodły one nas zarówno podczas jazdy do pracy, jak i wakacyjnej wyprawy. Dobrej jakości np. syntetyczny olej silnikowy, zakupiony u sprawdzonego sprzedawcy, to inwestycja w dłuższą żywotność naszego samochodu oraz komfortową jazdę. Obecnie na rynku możemy nabyć sporo olejów silnikowych, których parametry techniczne powinny być dopasowane do potrzeb naszych samochodów.

Dobrej jakości olej silnikowy – warto korzystać ze sprawdzonych produktów

Wysokiej jakości oleje silnikowe oraz inne płyny eksploatacyjne bez trudu nabędziemy zarówno w stacjonarnych jak i internetowych sklepach z tego typu produktami. Z pewnością najłatwiej będzie nam nabyć oleje półsyntetyczne, oleje syntetyczne i inne  za pośrednictwem sklepu internetowego, np. w witrynie sprzedażowej: https://intercars.pl/. W sieci znajdziemy także porady, jak wymienić olej silnikowy w silnikach benzynowych, a jak podejść do tego zagadnienia w zakresie silników diesla. Na rynku są dostępne różne rodzaje olejów silnikowych, dlatego też trzeba dokładnie wiedzieć, jaki olej utrzyma w odpowiednim stanie nasz silnik, filtr oleju oraz inne części.

Oleje samochodowe posiadają oznaczenia liczbowe, np. 10W/40, dzięki którym możemy błyskawicznie określić, z jakim olejem mamy do czynienia. Pierwsza liczba, która znajduje się w towarzystwie litery „W” mówi nam, w jakiej temperaturze dany olej umożliwi nam rozruch silnika. Symbol 0W informuje nas, że to olej bazowy umożliwiający rozruch silnika w temperaturze minus trzydziestu pięciu stopni. Kolejne liczby, czyli 5W, 10W, itp. oznaczają temperaturę rozruchu wyższą o pięć stopni, czyli odpowiednio np. minus trzydzieści stopni, czy też minus dwadzieścia pięć stopni. Druga liczba, po literze „W” i ukośniku, oznacza lepkość oleju w wyższej temperaturze. Im jest wyższa, tym bardziej gęsty będzie olej w wysokiej temperaturze. W przypadku potencjalnej wymiany oleju warto dokładnie zapoznać się z tymi parametrami, by nie popełnić fatalnego w skutkach błędu.

Oleje silnikowe do silników benzynowych i diesli, a także inne produkty – wszystko w jednym miejscu

Warto tutaj także pamiętać, że inne oleje wlewamy do silników benzynowych, a inne produkty powinny się pojawić w dieslach. Oleje o niskiej lepkości nie powinny być wlewane do silników sportowych samochodów, gdyż mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. W przypadku aut o takim zacięciu warto sięgać po oleje o parametrach 5W/50, itp. Opisy umieszczane na takich produktach samochodowych, jak np. oleje mineralne czy też oleje syntetyczne, dadzą więc nam jasną odpowiedź na nasze pytania. Możemy tutaj się spotkać z dwoma głównymi specyfikacjami, czyli ACEA oraz API. Specyfikacja ACEA (Zrzeszenie Europejskich Producentów Pojazdów) jest dokładniejsza i z pewnością warto kierować się jej wytycznymi, zwłaszcza jeśli w naszym garażu stoi nowe auto. Określa ona oddzielnie parametry dla silników benzynowych oraz diesli, a także podaje, czy dany olej sprawdzi się w samochodach z dodatkowymi systemami oczyszczania spalin. W wyżej wymienionym sklepie nabędziemy także inne akcesoria samochodowe, takie jak opony, czy też żarówki samochodowe, nie mówiąc już o olejach do różnych rodzajów silników samochodów osobowych czy też ciężarówek.

1 myśl na “Jaki olej silnikowy jest najlepszy do Twojego samochodu?”

  1. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, wierzyłam, że w serwisie wiedzą, co leją. Jednak taka wiedza zawsze się przyda osobom, które jeżdżą samochodem. Muszę przejrzeć inne Wasze wpisy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *