Olej napędowy arktyczny, gdzie kupić, co to jest i czym się charakteryzuje?

tankowanie oleju napędowego

Paliwo to obecnie gorący temat. Benzyna drożeje w zawrotnym tempie, coraz trudniej jest też znaleźć olej dobrej jakości. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Ciekawą opcją dla właścicieli samochodów z dieslem, jest olej napędowy arktyczny, o którym więcej napiszemy poniżej.

Czym jest olej napędowy arktyczny?

Na rynku istnieje sporo różnego rodzaju paliw napędowych, których możemy używać do samochodów. Jeśli mamy pojazd wyposażony z diesel, będziemy częstymi konsumentami oleju napędowego. W takiej sytuacji warto zainteresować się alternatywnymi paliwami, na przykład olejem arktycznym. Jest to paliwo, które charakteryzuje się wysokim parametrem niskotemperaturowym, co oznacza, że nie zamarza nawet przy bardzo niskich temperaturach. Klasyczne oleje nie sprawdzają się w warunkach atmosferycznych poniżej 20 stopni na minusie, ponieważ  zmieniają wtedy swoją postać z ciekłej na stałą. Natomiast olej arktyczny może wytrzymać w stanie cieczy przy minus 32 stopniach Celsjusza, a nawet w temperaturze jeszcze niższej.
Tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne, jeśli czekają nas mrozy. Arktyczny olej napędowy sprzedają nie tylko wybrane stacje paliw, możesz go kupić także online, z dostawą. Warto zaopatrzyć się w paliwo jesienią, aby w zimie nie zaskoczył nas chłód.

Gdzie kupić olej napędowy arktyczny?

Jak już zostało wspomniane, olej napędowy arktyczny kupisz bezpośrednio na wybranych stacjach benzynowych, z uwagi jednak na jego właściwości, nie jest dostępny wszędzie. Osoby, które decydują się na tego rodzaju paliwo, często kupują je online, u różnego rodzaju dystrybutorów. W Polsce rozprowadzany jest on głównie przez stacje Orlen i Lotos. Jego sprzedaż odbywa się zazwyczaj od początku listopada do końca lutego, jednak są również dystrybutorzy, którzy oferują dostawy cały rok. To jesień jest jednak momentem, w którym z największym prawdopodobieństwem zakupimy paliwo, głównie z tego powodu, że w miesiącach ciepłych nie ma potrzeby jego tankowania.

Jakie są zalety używania oleju napędowego arktycznego?

Napędowy olej arktyczny to paliwo nie dla wszystkich. Jego specjalne właściwości i dość wysoka cena sprawiają, że popularny jest w ograniczonym gronie, jednak klienci, którzy cenią wysoką jakość, zdecydowanie powinni się zainteresować tego rodzaju olejem. Jeśli wiemy, że przed nami jest wyjątkowo mroźna zima, należy chronić silnik. W bardzo niskich temperaturach klasyczny olej napędowy może bowiem zamarzać, co często prowadzi do kłopotów z rozruchem silnika, a także zapychania się przewodów paliwowych. Odpowiednio dobrany olej, który nie zmienia swojej konsystencji, sprawi, że silnik będzie działał poprawnie, a co za tym idzie, ograniczy nadmierną emisję spalin do atmosfery, która często jest wynikiem problemów z jego rozruchem.

 

1 myśl na “Olej napędowy arktyczny, gdzie kupić, co to jest i czym się charakteryzuje?”

  1. Jestem ogromnie ciekawa, jaka jest cena takiego oleju, skoro zwykły kosztuje miliony… niedługo trzeba będzie przesiąść się na rower, jak w Holandii, im zima nie przeszkadza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *