Jak wybrać najlepsze konto firmowe? Czy warto korzystać z rankingów kont firmowych w internecie?

Konto firmowe online

Jeśli prowadzisz swoją firmę, co jakiś czas będziesz musiał rozliczać się z różnymi podmiotami. Czy są to Twoi pracownicy czy Urząd Skarbowy, prawo zobowiązuje Cię do posiadania rachunku bankowego. O tym, kiedy musisz mieć konto firmowe i czy warto korzystać z ich rankingów, dowiesz się z poniższego artykułu.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Wielu przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z własnym biznesem, zastanawia się, czy muszą założyć konto firmowe. Jeśli chodzi o kwestie prawne, obowiązek posiadania jakiegokolwiek rachunku, z którego będziesz rozliczał się z Urzędem Skarbowym, ZUS-em i innymi firmami, dotyczy każdego przedsiębiorcy. Jeśli prowadzisz działalność jednoosobową, innego rodzaju transakcje, na przykład rozliczanie się z pracownikami, może następować gotówką. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku konta firmowego – jest ono obowiązkowe dla spółek jawnych, cywilnych, z.o.o, czy z ograniczoną odpowiedzialnością. Konto firmowe muszą mieć także wszyscy płatnicy VAT. Natomiast jednoosobowe działalności nie są według prawa zobowiązane do zakładania osobnego rachunku firmowego – przelewy mogą być wykonywane z prywatnego konta.

Taka sytuacja nie jest jednak ani opłacalna, ani prosta. Konto firmowe znacząco ułatwia nam gospodarowanie pieniędzmi – robiąc rozliczenia, nie musimy oddzielać wydatków prywatnych od firmowych. A gdzie najlepiej je założyć? Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, warto zajrzeć na ranking kont firmowych, który udostępnia serwis zgarnijpremie.pl. Sprawdzisz tam koszty utrzymania takiego rachunku, przelewów i wypłat.

O zaletach konta firmowego można napisać wiele, przede wszystkim główną cechą jest transparentność wydatków. Ponadto wiele banków wiedząc, że prowadzisz działalność, nie założy Ci konta prywatnego, z którego mógłbyś wykonywać przelewy firmowe.

Dobre konto firmowe, czyli jakie?

Konto firmowe jest zazwyczaj płatne, jednak wybierając odpowiedni produkt, wielu kosztów możemy uniknąć. Zasady są podobne jak w przypadku klasycznego rachunku osobistego – nie zapłacimy miesięcznej opłaty za kartę, jeśli co miesiąc wykonamy transakcję na określoną sumę. Oczywiście, opłaty w kontekście konta firmowego są znacznie większe, jednak i prowadząc przedsiębiorstwo, operujemy na co dzień znacznie wyższymi kwotami. Bardzo ważne jest więc dobranie konta firmowego do specyfiki Twojego przedsiębiorstwa.

Oczywiście możemy powiedzieć, że dobre konto firmowe to takie, które będzie całkowicie bezpłatne lub bardzo tanie, nie jest to jednak do końca prawda. Oszczędność jest ważna, ale pamiętaj, że prowadząc własną firmę, będziesz wykonywał sporo przelewów, ważna jest więc przede wszystkim wielofunkcyjność konta. Zależenie od tego, czy prowadzisz biznes międzynarodowy, czy lokalny, ważne będą takie kwestie jak kantor walutowy, czy wypłata w bankomatach obcych. Im więcej opcji oferuje konto firmowe, tym lepiej.

Czy rankingi kont firmowych są skuteczne?

Aby znaleźć odpowiednie konto firmowe, warto poszukać nieco więcej informacji w sieci. Ciekawe promocje znajdziesz w różnego rodzaju porównywarkach i rankingach kont firmowych. Dlaczego jest to najlepszy sposób na znalezienie konta firmowego? Każdy ranking przedstawia promocje czy konta bankowe w najatrakcyjniejszej kolejności. Parametry, które są brane pod uwagę, możemy znaleźć w opisach poszczególnych rankingów, co znacząco ułatwi nam szukanie. Najważniejsza jednak w przypadku rankingów jest ich aktualność – dane są na bieżąco uzupełniane, korzystając z tych zestawień masz więc pewność, że warunki, na jakich oferowany jest dany produkt, są aktualne. Dodatkowo wiele rankingów oferuje ciekawe promocje i bonusy, które mogą wynosić nawet kilkaset złotych.

Gdzie szukać dobrych rankingów kont firmowych?

Rankingi kont firmowych i innych produktów bankowych znajdziesz w sieci. Żeby znaleźć dobre porównanie, warto jednak na bieżąco śledzić różnego rodzaju blogi finansowe czy serwisy, które poruszają tę tematykę. Znajdując swoje miejsce w sieci, będziemy mieć pewność, że produkty, które są tam promowane, będą korzystne dla klienta. A jest to ważne zwłaszcza w przypadku kont firmowych, których w końcu będziemy użytkować co najmniej przez kilka lat. Poszukiwania odpowiednich rankingów zacznij więc w sieci – kiedy trafisz na swoje miejsce, będziesz na bieżąco aktualizował wiedzę na temat wybranych produktów bankowych.

1 myśl na “Jak wybrać najlepsze konto firmowe? Czy warto korzystać z rankingów kont firmowych w internecie?”

  1. Przy korzystaniu z rankingów trzeba jednak sprawdzić, czy są one aktualne, bo oferty banków zmieniają się jak w kalejdoskopie i ten, który miesiąc temu był najlepszy, dzisiaj już wcale nie musi taki być 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *