Rodzaje kas fiskalnych, czyli jaki typ kasy fiskalnej dla kogo?

Kasa fiskalna

Z kasy fiskalnej będziesz korzystał praktycznie każdego dnia, dlatego powinieneś wybrać takie urządzenie, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb twojej firmy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając kasę fiskalną i jaki model sprawdzi się w poszczególnych branżach.

Jak wybrać kasę fiskalną?

Bez względu na to, jaką firmę prowadzisz, jako przedsiębiorca jesteś zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży na urządzeniu fiskalnym. Na rynku, takich urządzeń możesz znaleźć naprawdę wiele, dlatego przed zakupem zastanów się, który model będzie najlepiej dopasowany do potrzeb twojego biznesu. Rodzaje kas fiskalnych zobaczysz na mojafiskalna.pl, a wśród nich urządzenia różniące się wymiarami, wielkością bazy towarowej czy designem. Znajdziesz tam też kasy fiskalne wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład elastyczne definiowanie klawiszy. Pamiętaj, że wybór urządzenia fiskalnego nie powinien zależeć tylko i wyłącznie od ceny.

Kasy fiskalne dla lekarzy

Kasy fiskalne dla usług medycznych to przede wszystkim urządzenia wyposażone w antybakteryjną obudowę, która blokuje dalsze namnażanie się bakterii. Przykładem takiej kasy może być ELZAB K10 MED, która nadaje się do pracy nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych. Lekarze powinni również zwrócić uwagę na lekkie, kasy mobilne, które sprawdzą się również podczas składania wizyt domowych czy przemieszczania się między gabinetami. Z kolei do przychodni lekarskiej lepiej zakupić kasę bardziej zaawansowaną technologicznie, z dużą bazą PLU oraz klawiszami szybkiej sprzedaży. Wybierając urządzenie fiskalne dla lekarza, należy również zwrócić uwagę na szerokość papieru – powinna być taka, aby można było bez problemu wpisać pełną nazwę usługi.

Jaka kasa fiskalna do gastronomii?

Tutaj również wybór kasy fiskalnej zależy od tego, czy zamierzasz prowadzić biznes stacjonarny, czy mobilny. Jeśli oferujesz przy tym handel obwoźny, powinieneś zwrócić uwagę na modele zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Kasa fiskalna do gastronomii musi również posiadać wyświetlacz odporny na zachlapania oraz wytrzymałą baterię. Z kolei w większych restauracjach sprawdzi się drukarka fiskalna, która znacznie ułatwi organizowanie większych przyjęć, takich jak wesela czy komunie.

Kasa fiskalna do warsztatu

Zarówno w warsztatach samochodowych, jak i serwisach opon czy na stacjach paliw obowiązkowe są już kasy fiskalne online. Jeśli zamierzasz otworzyć taki biznes, wybierz kasę, która dodatkowo będzie współpracować z terminalem płatniczym, niezbędnym w takich miejscach. W warsztatach i na stacjach sprawdzą się też modele, które będą działać nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych, a także te wyposażone w solidny wyświetlacz. Warto również postawić na kasę w ciemnej obudowie, która nie zbrudzi się tak szybko.

Urządzenie fiskalne dla kosmetyczki

Mobilna kosmetyczka czy wizażystka powinna wybrać kasę, która działa bezprzewodowo. W tym przypadku warto postawić na niewielkie, lekkie modele w różowym lub białym kolorze. Ponadto fryzjerki i kosmetyczki powinny wybierać kasy fiskalne odporne na zabrudzenia (lakiery, farby i inne niebezpieczne dla tego urządzenia płyny), najlepiej te wyposażone w klawiaturę dotykową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *