Systemy ociepleń

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 Super User

 

Materiały termoizolacyjne

 

Ocieplanie domów, zwłaszcza w polskich warunkach klimatycznych to istotny element jego budowy. Zważywszy, że koszty ogrzewania domów ciągle rosną ich właściciele lub przyszli właściciele coraz częściej rozglądają się za rozwiązaniami, które lepiej będą chroniły dom przez zimnem, a przez to zapewnią oszczędności.

 

 

Do najczęściej wykorzystywanych materiałów termoizolacyjnych należy zaliczyć:

 

Wełna mineralna

 

Wełna mineralna może być pochodzenia szklanego lub skalnego, jest to materiał odporny na pożary i różnego rodzaju środki chemiczne. Jest sprężysta i przepuszcza parę, dzięki czemu nie ma w domu wilgoci, jest to też materiał dobrze pochłaniający dźwięk. Ocieplając dom można skorzystać z wełny mineralnej w postaci mat, płyt oraz granulatu.

 

 

źródło zjęcia: http://budujesz.info/

 

Pianka poliuretanowa

 

Pianka poliuretanowa to materiał o bardzo dobrej izolacji cieplnej, większej nawet niż wełna mineralna czy styropian. Jest to lekki materiał, który nie wymaga dużej grubości, dlatego też powoduje mniejsze obciążenia konstrukcji budynku, sama warstwa izolacyjna jest również cieńsza. Z pianki produkowane są płyty poliuretanowe.

 

 

 

Styropian

 

Najbardziej znany i do niedawna najpopularniejszy materiał izolacyjny, jest to dobra ochrona przed zimnem, choć spośród prezentowanych najsłabsza, jest to natomiast najtańsza metoda zabezpieczenia domu przed zimnem.

 

Odsłony: 4008

Duży salon - rozpoczynamy akcję: ARANŻACJA!

  

Kiedy nadchodzi czas na remont