Podłoga w łazience – płytki ceramiczne czy panele winylowe?

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 24, styczeń 2019 Super User

Łazienka to mieszczenie, które nieustannie jest narażone na bezpośredni kontakt z wodą i pewnie dlatego najczęściej stosowanym pomysłem na ściany i podłogi są płytki łazienkowe.
Ostatnio jednak na rynku pojawiły się zupełnie nowe pomysły, które mają pomóc uniknąć kosztownej wymiany płytek podłogowych. Są nimi między innymi panele winylowe, które mają tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Z jednej strony są cenione za to, że w przeciwieństwie do płytek łazienkowych, są ciepłe w dotyku, a drugiej strony, krytykowane za tworzywo sztuczne, z którego są wykonane. Panele winylowe często kojarzone są z reliktem PRL, jakim były wykładziny PCV, czyli tzw. gumolit, jednak dzisiejsze wykonanie nie ma właściwie nic wspólnego z tamtymi czasami. Jest to stosunkowo nowy wynalazek i niezbyt jak na razie popularny, przez wysoką cenę – panele są droższe od ceramicznych płytek łazienkowych, lecz wymagają mniej pracy i czasu podczas układania.

Płytki łazienkowe to zatem najlepsze rozwiązanie dla podłóg i ścian, ale wymaga większego nakładu finansowego, a wykonanie remontu zabiera sporo czasu i jest pracochłonne. Aby zminimalizować wysiłek i pieniądze włożone w remont, wybierajmy jedynie sprawdzone sklepy internetowe, np.  Homekoncept.Shop. Przeznaczając większy budżet na płytki łazienkowe, możemy zmniejszyć ilość czasu i pieniędzy włożonych w ich położenie

Domy ekologiczne

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 Super User

 

Ekologiczne czyli w zgodzie z naturą

 

Obecnie zwykło się utożsamiać dom ekologiczny z energooszczędny i jest w tym wiele racji, bowiem energooszczędność wynika właśnie z wykorzystania naturalnych źródeł energii. Z drugiej zaś strony dzięki stosowaniu energooszczędność domy tego typu emitują dużo mniej zanieczyszczeń i są przyjaźniejsze środowisku.

 

 

 

Jednak niektórzy idą o krok dalej, interpretując dom w zgodzie z naturą, również jako dom wybudowany z naturalnych materiałów, stąd też często wśród projektów domów ekologicznych można spotkać domy drewniane lub w drewnie i kamieniu.

 

Składy

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 Super User

 

Skład budowlany, czyli kolejna wersja hurtowni

 

Składy budowlane zorganizowane są podobnie jak hurtownie, również zorientowane są na duże zamówienia, przez co najczęściej korzystają z nich firmy budowlane. Składy budowlane mają bardzo szeroki asortyment towarów, od żwiru i żużla po płytki ceramiczne.

 

 

 

Częstym krajobrazem w składach budowlanych jest ogromny magazyn mieszczący materiały, które muszą być przechowywane w halach zamkniętych, zaś przed magazynem znajduje się składowisko otwarte z tymi towarami, które mogą być składowane na zewnątrz.

 

Ekologiczne rozwiązania

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 Super User

Dom eco – friendly, czyli o ekologicznych i energooszczędnych rozwiązaniach

Ekologiczne domy, to w dużej mierze również domy energooszczędne, poniżej prezentujemy technologie, które można spotkać w ekologicznych domach: kolektory słoneczne – służące do ogrzewania domu lub wody rekuperatory i systemy wentylacji mechanicznej przydomowe oczyszczalnie ścieków (najczęściej podziemne) szczelne okna i drzwi dobrze ocieplone ściany nośne i dachy wydajne kotły grzewcze projekty domów tak zorientowane, by mieszkańcy mogli jak najdłużej korzystać ze światła słonecznego.

Hurtownie

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 Super User

Hurtowe zamówienia na budowę

Hurtownie materiałów budowlanych, podobnie jak hurtownie w każdej innej branży nastawione są na sprzedaż dużych partii towaru, za co oferują niższe ceny. Firmy, które prowadzą duże budowy, lub kilka budów jednocześnie często korzystają z ich oferty. Głównymi odbiorcami hurtowni są również właściciele sklepów budowlanych, którzy zamawiają towar bezpośrednio u producenta, lub właśnie w rzeczonej hurtowni. Niektóre hurtownie oferują również sprzedaż mniejszych partii materiału, ale nie leży to w standardowej ofercie przeciętnej hurtowni.

Duży salon - rozpoczynamy akcję: ARANŻACJA!

  

Kiedy nadchodzi czas na remont