Agregaty hydrauliczne – co musisz wiedzieć?

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017 Super User

 

To urządzenia elektryczne, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu i budownictwie. Agregaty hydrauliczne dostępne np. tutaj , wykorzystują energię zarówno cieczy i gazów. Podobnie jak inne rodzaje agregatów, te urządzenia mają dostarczyć napęd dla pracy maszyn takich jak:

  • Podnośniki,

  • Windy,

  • Dźwigi,

  • Prasy hydrauliczne,

  • Koparki.

Urządzenie będzie funkcjonowało po podłączeniu do prądu elektrycznego, chociaż nie zawsze jest to reguła. Na rynku występują również agregaty spalinowe o których można przeczytać na różnych stronach internetowych. W zależności od funkcji, które agregaty hydrauliczne powinny spełniać można wyróżnić również urządzenia stacjonarne i mobilne.

 

Rodzaje agregatów hydraulicznych:

  • Agregat hydrauliczny elektryczny - Istotną zaletą tego typu urządzeń, jest ich łatwość obsługi. Nie ma potrzeby również specjalnego przygotowania do rozpoczęcia pracy. Zatem wygoda z pewnością przemawia na korzyść tego rozwiązania. Minusem pozostaje jednak ich wydajność, dlatego warto przygotować się na posiadanie awaryjnego źródła energii.

  • Agregat hydrauliczny spalinowy - wielu specjalistów uznaje ten typ urządzenia za niezawodny. Świetnie się sprawdza w najcięższych pracach budowlanych. Do tego bez obaw można wybrać wariant mobilny, który w żaden sposób nie traci wytrzymałości w trakcie wielogodzinnego działania.

Więcej informacji na temat różnorodnych parametrów agregatów hydraulicznych można przeczytać na stronie internetowej.

 

Indywidualne podejście w produkcji agregatów

Coraz więcej firm specjalizujących się w produkcji agregatów hydraulicznych realizuje indywidualne zamówienia klienta. Każdy kupujący ma inne potrzeby, oraz oczekiwania co do ich zastosowania. Ważne jest zatem odpowiednie dopasowanie wszelkich technicznych i wydajnościowych parametrów urządzania, aby mogło działać zgodnie z przeznaczeniem. Po zapoznaniu się z wytycznymi klienta, firma może zaoferować:

  • Stacja zasilająca – wysoce wyspecjalizowane agregaty hydrauliczne o największych rozmiarach, są dosyć uniwersalne jeśli chodzi o możliwości ich konfiguracji. Charakteryzują się ogromną mocą.

  • Mini zasilacz hydrauliczny – maja małe wymiary i stosunkowo mniejsze możliwości jeśli chodzi o moce przerobowe. Są zazwyczaj wykorzystywane do mniejszych prac remontowo-budowlanych.

Na temat możliwości ofertowanych w produkcji agregatów hydraulicznych warto poczytać. Na stronie dowiemy się jakie komponenty powinniśmy wziąć pod uwagę, aby urządzenie spełniało nasze oczekiwania.

 

Na temat możliwości ofertowanych w produkcji agregatów hydraulicznych warto poczytać.

 

Czy agregaty hydrauliczne są wytrzymałe?

Jak wiadomo, są to urządzenia, które są przystosowane do bardzo intensywnej pracy mechanicznej. Musimy jednak być świadomi, że mini zasilacz hydrauliczny nie powinien być używany do najcięższych zadań, bo nie taki był zamysł podczas produkcji. Ze względów na własne bezpieczeństwo powinniśmy na bieżąco kontrolować jego stan techniczny. Po zakończeniu jego użycia każdorazowo musimy sprawdzić wzrokowo czy stan nadal pozostaje idealny. Natomiast raz na pół roku należałoby przeprowadzić dokładniejszą kontrolę wszystkich części wchodzących w skład agregatu. Szczególnie ważne jest sprawdzenie, czy wszystkie komponenty są dokładnie dokręcone, ponieważ łatwo o obluzowanie i pęknięcie podczas prac. Po 3 latach od zakupu, konieczne jest już przeprowadzenie testów zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Wyraźnie mówią o tym krajowe i międzynarodowe przepisy dotyczące okresowych przeglądów urządzeń. Testy można przeprowadzić nawet wcześniej, jeśli tylko użytkownik ma wątpliwości co do sprawności i niezawodności agregatu.

Każdy producent przedstawia instrukcje według których należy sprawdzić, czy urządzenie pozostaje nadal sprawne. Jeśli sami, nie jesteśmy pewni czy nasza kontrola była wykonana prawidłowo, zawsze można zgłosić się do autoryzowanego serwisu.

 

Odsłony: 1224

Duży salon - rozpoczynamy akcję: ARANŻACJA!

  

Kiedy nadchodzi czas na remont